Jurek Maskonurek: Misja Puffinów

Jurek Maskonurek: Misja Puffinów

do pobrania

O filmie

 Jurek Maskonurek: Misja Puffinów

  • Gatunek animacja dla dzieci bez ograniczeń wieku
  • Premiera 7 czerwca 2024
  • Pokazy przedpremierowe od 28 maja.
  • Scenariusz i reżyseria Néstor F. Dennis
  • Dystrybucja Mówi Serwis i Brauron

Piatka Puffinów czyli ptaszków maskonurów o imionach Didi, Pati, Tik, Tak i Jurek po zdobyciu super mocy ucieka z niewoli nikczemnego morsa Otto von Arktusa. Jednak Mors nie zamierza pozwolić im na zabawę i tworzy coraz to nowe wynalazki, żeby zapanować nad dzielnymi maskonurami i całą krainą. Nie zwraca przy tym uwagi, że jego maszyny zatruwają Arktykę. Puffiny muszą walczyć o przyrodę i mieszkańców Tajgogrodu: wydry Bertę i Leopolda, kozła Alberta oraz małe zajączki. Teraz dzięki swoim nowym zdolnościom zaprowadzą ład i porządek w swojej krainie. Jurek Maskonurek, ruszaj na ratunek!

Pora przedstawić naszych bohaterów

Jurek Maskonurek, gwiazdor rocka. Stara się wieść spokojne życie w harmonii z naturą. I chociaż reszta paczki nieustannie mu przeszkadza i gra… na nerwach, Jurek lubi im przewodzić. Dzięki mocy muzyki może zmieniać się w nieuchwytnego wojownika ninja.

TIK jest najmniejszy z całej ekipy, Trochę niezdarny, bardzo naiwny, nieco bojaźliwy ale ma dobre serce. Potrafi kontrolować siły przyrody, zamrozić wodę, przywołać wiatr czy wstrzymać burzę.

PATI to prawdziwa szefowa. Czasem zrzędliwa i porywcza. Po przemianie w superbohaterkę nigdy się nie męczy i nikt, ani nic nie zdoła jej zatrzymać, bo jest super silna.

TAK to mózg całej ekipy. To TAKTYK! Starannie analizuje każdy szczegół i zawsze jest o krok przed resztą. Zna się na elektronice i liczy w głowie szybciej niż najmocniejsze komputery. Prawdziwy ptasi geniusz!

DIDI jest bardzo dziewczyńska, wciąż skupia się na własnym wyglądzie. Nie przepuści żadnej okazji, żeby zrobić nowe selfie. Meteoryt obdarzył ją mocą łamania bariery dźwięku i zdolnością powalniania czasu.

Razem tworzą drużynę STRAŻNIKÓW ARKTYKI i chronią Tajgogród przed złym morsem.

Mors, Ottonem von Arktusem, to inżynier, który chce stopić lodowce i przyspieszyć globalne ocieplenie. Chce też wyłapać Strażników Arktyki, bo zaszli mu za skórę. Jest porywczy i nie umie dać za wygraną. Na swoich usługach ma paczkę nieco mniej lotnych maskonurów.

W roli Jurka Maskonurka, także w wersji polskiej sam Johnny Depp. Narratorem filmu jest Cezary Pazura.

Wideo

Fotosy

Aktualności