Nieprzyjaciel, reżyseria: Michał Krzywicki

Nieprzyjaciel

O filmie

  • Gatunek thriller
  • Premiera 31 października 2024
  • Reżyseria Michał Krzywicki
  • Scenariusz Szczepan Rożalski, Krzysztof Pacewicz, Michał Krzywicki
  • Obsada Martyna Byczkowska, Piotr Stramowski, Joanna Opozda, Katarzyna Sawczuk, Michał Żurawski
  • Produkcja TFP Sp. z o. o. na zlecenie Grupy Polsat Plus

“Widnokrąg” to opowieść o chciwości, zemście i walce o siebie. Obnaża mroczne strony duszy ludzkiej. Piątka bohaterów z zamiast przyjemnie spędzać weekend na Mazurach tonie w gęstej atmosferze niedomówień, kłamstw i jednostkowych interesów. Narastające zagadki i niespodziewane sytuacje sprawiają, że widzowie wraz z bohaterami będą kolejno odkrywać swoje prawdziwe motywacje.

Ania (28) opiekuje się luksusową willą w środku mazurskich lasów. Obsługuje bogatych wynajmujących, którzy przyjeżdżają tam odpocząć. Jej kolejnymi gośćmi dwie pary: charyzmatyczny Leon (42) z atrakcyjną Eleni (29) o oraz poczciwy Bruno (36) z długoletnią dziewczyną - Magdą (26).

Bruno rozpoznaje Anię, osiem lat wcześniej jej siostra Monika była dziewczyną Leona i zginęła w wybuchu bomby w jego samochodzie. Ani zeznania pogrążyły Leona, który został skazany za zabójstwo na osiem lat więzienia. Leon wydaje się ignorować ten zbieg okoliczności i koncentrować na przyjemnościach chwili oraz na szemranym interesie na kryptowalutach, którego ma dokonać z Brunem. Leon z Brunem bez wiedzy szefa zainwestowali jego pieniądze w kryptowaluty, aby w ciągu doby zarobić na ich wzroście nawet 10 milionów złotych. Anna też rozpoznaje Leona i najchętniej uciekłaby z willi, ale ktoś musi zająć się nieruchomością. Wypija drinka z Leonem na zgodę i… następnego ranka w lesie z zakrwawionym nożem w ręku. Nie pamięta co robiła… nie wie co robić…

Fotosy

fot. J. Lemiech

Aktualności