Zakończyły się zdjęcia do thrillera „Nieprzyjaciel”. W głównych rolach m.in. Stramowski, Żurawski, Opozda i Sawczuk

Nieprzyjaciel
Nieprzyjaciel, reżyseria Michał Krzywicki

Właśnie zakończyły się zdjęcia do kinowego thrillera pod tytułem „Nieprzyjaciel” w reżyserii Michała Krzywickiego. To obnażająca mroczne strony ludzkiej duszy opowieść o chciwości, zemście i walce o siebie. Wciągająca intryga kryminalna, nagłe zwroty akcji i wielkie emocje – tak w skrócie zapowiada się ten film. W rolach głównych zobaczymy Piotra Stramowskiego, Michała Żurawskiego, Joannę Opozdę, Katarzynę Sawczuk i Martynę Byczkowską. Film trafi do kin jesienią przyszłego roku.

Nieprzyjaciel” wykorzystuje mroczną i tajemniczą atmosferę, aby wciągnąć widza w świat pełen niepokoju i tajemnic. Grupa pięciorga bohaterów wrzucona zostaje w skrajne sytuacje, nad którymi każdy z osobna traci kontrolę. Towarzyszący temu klimat wzmaga napięcie, a także uczucie niepewności i lęku. Zakończenie tej historii będzie dla widza nieprzewidywalne, ale powinien mieć on wrażenie, że przedstawiono mu wszystkie potrzebne klocki, aby sam mógł rozwiązać zagadkę, a narracja filmu wyprzedziła go jedynie o pół kroku – wyjaśnia reżyser i współscenarzysta Michał Krzywicki, który w swoich poprzednich filmach: „Diversion End” oraz „Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę”, w artystyczny sposób – i z sukcesami – kreował kino gatunkowe.

„Nieprzyjaciel” to klasyczny thriller, który zaczyna się gwałtownie, a później, z każdą minutą atmosfera grozy narasta. Łączy on w sobie to, co najlepsze z takich kinowych hitów, jak „Obiecująca. Młoda. Kobieta”, „Rzeź” czy „Nóż w wodzie” a także „(Nie)znajomi”. To, co wyróżnia ten film, to umieszczenie w centrum zdarzeń zdeterminowanych kobiet walczących o przetrwanie w świecie bezwzględnych mężczyzn. W filmie „Nieprzyjaciel” każda z trzech bohaterek ma swoje motywacje i cele. Wszystkie mierzą się z przeciwnościami, których zupełnie się nie spodziewały. Zamiast przyjemnie spędzać weekend na Mazurach, muszą stawić czoła rzeczywistości pełnej kłamstw, niedomowień i niejasnych interesów.

Ania (Martyna Byczkowska) opiekuje się luksusową willą „Kruk” w środku mazurskich lasów. Obsługuje bogatych wynajmujących, którzy przyjeżdżają tam odpocząć. Jej kolejnymi gośćmi są dwie pary: charyzmatyczny Leon (Michał Żurawski) z atrakcyjną Eleni (Joanna Opozda) oraz poczciwy Bruno (Piotr Stramowski) z długoletnią dziewczyną Magdą (Katarzyna Sawczuk).

Bruno rozpoznaje Anię. Jej siostra była kiedyś dziewczyną Leona. Niestety, zginęła w wybuchu bomby podłożonej w jego samochodzie. Zeznania Ani pogrążyły mężczyznę i spowodowały, że został skazany na osiem lat więzienia za zabójstwo. On wydaje się jednak ignorować ten zbieg okoliczności. Koncentruje się na czerpaniu przyjemności z pobytu na Mazurach oraz na szemranym interesie z kryptowalutami w roli głównej. Mężczyzna, razem z Brunem, nie pytając nikogo o zgodę, zainwestował olbrzymie pieniądze swojego szefa, wierząc, że w ciągu doby niezauważony zarobi dzięki temu nawet 10 milionów złotych.

Ania również rozpoznaje Leona i najchętniej uciekłaby z willi, ale ktoś musi zająć się nieruchomością. Wypija więc drinka z Leonem na zgodę i… następnego ranka budzi się w lesie z zakrwawionym nożem w ręku. Nie pamięta, co robiła… Nie wie, co ma zrobić…

Producentem filmu jest firma TFP a koproducentem Telewizja Polsat.

Za dystrybucję kinową thrillera „Nieprzyjaciel” odpowiada firma Dystrybucja Mówi Serwis.

„Nieprzyjaciel” trafi do kin jesienią 2024 roku.

więcej o filmie