Nie cudzołóż i nie kradnij reż. Mariusz Kuczewski

Nie cudzołóż i nie kradnij

do pobrania

O filmie

Nie cudzołóż i nie kradnij plakat filmowy

  • Gatunek komedia gangsterska
  • Premiera 18 listopada 2022
  • Reżyseria Mariusz Kuczewski
  • Obsada Julia Wieniawa, Mateusz Banasiuk, Aleksandra Popławska, Cezary Pazura, Bartek Firlet, Sebastian Stankiewicz
  • Produkcja DreamLake
  • www

Julia Wieniawa jako nierządnica w stroju anioła, Mateusz Banasiuk jako niewierny mąż Aleksandy Popławskiej, Cezary Pazura jako sutener rodem z Dzikiego Zachodu a Bartek Firlet i Sebastian Stankiewicz jako groteskowi, ale groźni gangsterzy.

To tylko niektóre gwiazdy komedii Mariusza Kuczewskiego, scenarzysty m.in. „Underdoga” i trzech części „Listów do M.” w jego debiucie reżyserskim, inspirowanym najsłynniejszą księgą świata.

Nigdy nie zostawiaj faceta samego w domu. Jeśli spodziewasz się, że po czułym pożegnaniu, on wsunie kapcie i usiądzie z książką pod kocem, ostro się zawiedziesz. Takiej okazji nie przegapia Patryk (Mateusz Banasiuk), który odpina przysłowiowe „wrotki”, gdy jego żona Renata (Aleksandra Popławska) wyjeżdża na kilka dni. Patryk miłosną pustkę wypełnia towarzystwem Sandry (Julia Wieniawa), przez co los niefortunnie łączy go z sutenerem Alfim (Cezary Pazura), pewną tajemniczą przesyłką i parą fajtłapowatych gangsterów (Sebastian Stankiewicz i Bartek Firlet), którzy są na jej tropie. Gdy na ratunek Patrykowi ruszy jego brat, ksiądz Mariusz (Mariusz Drężek), sprawy skomplikują się jeszcze bardziej. Nikt tu nie dostanie rozgrzeszenia, a kara za grzechy będzie nieuchronna i sroga. Nadal jednak pozostanie pytanie, czy o tym wszystkim zadecydował przypadek, spisek, czy Bóg. Producentką filmu jest Magdalena Kuczewska, za zdjęcia odpowiada Mateusz Wajda, a kostiumy stworzyła Aleksandra Dzióbek.

Film trafi do kin w 18 listopada 2022 roku.

Wideo

Fotosy

fot. J. Baranńki

Aktualności