Czarny Młyn

Czarny Młyn

do pobrania

O filmie

Czarny Młyn plakat

  • Gatunek film dla młodego widza i widowni familijnej, przygodowy, fantasy
  • Premiera 27.08.2021
  • Reżyseria Mariusz Palej
  • Obsada Iwo Wiciński, Pola Galica-Galoch, Oliwia Ogorzelska, Borys Wiciński, Mateusz Winek, Michał Lupa, Marcin Dorociński, Janusz Chabior, Magdalena Nieć
  • Produkcja TFP w koprodukcji z Heliograf, Orka, Cafe Ole, Rio de Post, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy
  • www czarnymlynfilm.pl

„Czarny Młyn” to tworzony z wielkim rozmachem film przygodowy, jakiego w Polsce jeszcze nie było! Fabuła powstała na motywach jednej z najpopularniejszych książek mistrza polskiej literatury młodzieżowej, Marcina Szczygielskiego. Twórcą filmu jest Mariusz Palej, autor docenionego w Polsce i za granicą „Za niebieskimi drzwiami”. Oprócz fantastycznych aktorów młodzieżowych, w filmie wzięli udział m.in. Marcin Dorociński, Janusz Chabior i Magdalena Nieć.

Iwo i grupa jego przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń. Odkrywają, że w Młynie żyje tajemnicza siła, która może stanowić ogromne zagrożenie. Aby się jej przeciwstawić, dzieciaki będą musiały trzymać się razem. Nic jednak nie jest w stanie przygotować je na zaskakujący finał walki. Ważną rolę odegra w nim nie tylko coraz bardziej dojrzały i odpowiedzialny Iwo, wspierany przez Piotrka i Natalkę, między którymi rodzi się uczucie. Niespodziewany wpływ na bieg wydarzeń będzie miała także Mela, której pozorna słabość okaże się niezwykłym darem.

Wideo

Fotosy

 

fot. R. Pałka, J. Fabirkiewicz, S.Haratym

Edukacja

czarnymlynfilm.pl/edukacja

Aktualności