Ta filmowa rodzina Was zachwyci. Poznajcie braci Prokopowicz

SzChP
Szczęścia chodzą parami

Bracia Prokopowicz: Bartosz – reżyser, Jeremi – operator i Wiktor Prokopowicz – drugi reżyser. Są jak trzej muszkieterowie – znają się na wylot i rozumieją bez słów, ale kiedy wchodzą na plan filmowy, zapominają o swoim pokrewieństwie i skupiają na tym, żeby stworzyć świetny film. Już 11 marca zobaczymy efekt ich ostatniej współpracy – komedię romantyczną, pt. „Szczęścia chodzą parami”. Bracia wcześniej pracowali m.in. przy hitowym „Narzeczonym na niby”.

„To są moi najbliżsi przyjaciele” – tak o braciach i najbardziej zaufanych współpracownikach mówi Bartosz Prokopowicz. „Jeremi jest bardzo pracowitym i skrupulatnym operatorem o ogromnej cierpliwości. To wspaniałe uczucie obserwować, kiedy ekran oddaje efekty jego pracy, które zawsze są na światowym poziomie. Wiktor, najmłodszy z nas, to moja prawa ręka i najbliższy współpracownik”.

„Dorastaliśmy na tych samych filmach, mamy podobne gusta i rozumiemy się bez słów” – dodaje Jeremi. „Z Bartkiem potrafimy rozpisać skomplikowane sekwencje i zrealizować je z chirurgiczną precyzją, ale równie świetnie improwizujemy na zadany temat, jak dwóch jazzmanów, którzy grają w tej samej kapeli od wielu lat. Dla Wiktora Szczęścia chodzą parami to fabularny debiut jako II reżysera. Z nieukrywaną dumą obserwuję, w jakiego zawodowca się zmienił”.

Szczęścia chodzą parami to brawurowa komedia romantyczna i film bardzo słoneczny. To duża dawka witaminy D, którą możemy otrzymać w kinie. Nie znamy dnia ani godziny, kiedy spotka nas miłość” – mówi reżyser filmu.
„Szczęścia chodzą parami” to komedia romantyczna, w której przesądy i wiara w pecha mają się równie dobrze, jak wiara w miłość. To film, w którym zakocha się każdy, niezależnie od tego, czy jest poszukującym uczucia singlem, czy znalazł już miłość życia. W tej wzruszającej i pełnej przewrotnego humoru komedii zobaczymy: Weronikę Książkiewicz, Michała Żurawskiego, Aleksandrę Domańską, Tomasza Karolaka, Antoniego Królikowskiego, Klaudię Halejcio, Krzysztofa Czeczota, Knapa, Marię Pakulnis i Piotra Machalicę.

„Szczęścia chodzą parami” – opis filmu

Malwina (Weronika Książkiewicz), przebojowa projektantka samochodów, zakochuje się w Brunonie (Michał Żurawski), wziętym terapeucie par. Choć potrafi on uratować każdy związek, to jego własne historie miłosne tworzą serię spektakularnych katastrof. Przystojny i zabawny, mógłby być mężczyzną marzeń, gdyby nie to, że na kobiety działa jak czarny kot. Sprowadza na swoje wybranki pecha, który z hukiem kończy najbardziej płomienny romans. Nieświadoma ryzyka Malwina, ulega jego czarowi od pierwszego wejrzenia. Mimo że w jej życiu rozpoczyna się seria niefortunnych zdarzeń, Bruno nie zamierza się tym razem poddać. Aby uratować miłość swojego życia, musi znaleźć przyczynę swoich sercowych porażek. Nie uda mu się to jednak bez odrobiny szczęścia.

Reżyserem filmu jest Bartek Prokopowicz („Narzeczony na niby”). Producentem jest Zygfryd Studio, a koproducentem Grupa Polsat. Za wprowadzenie filmu do kin odpowiada Dystrybucja Mówi Serwis.