Polacy kochają komedie romantyczne! „To musi być miłość” ze świetnym otwarciem!

TMBM
To musi być miłość ze świetnym otwarciem!

W ostatni piątek na ekrany kin weszła świąteczna komedia romantyczna „To musi być miłość”, która w weekend premierowy rozgrzała serca ponad 100 tysięcy widzów (107 930 widzów)! Ten wynik mówi jasno, że Polacy potrzebują filmów podnoszących na duchu. Pierwsza komedia romantyczna tej jesieni dostarcza humoru i wzruszeń, ale jest także uniwersalną opowieścią o sile więzów rodzinnych.

W filmie wystąpili m.in. Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Rafał Królikowski, Anna Smołowik, Ina Sobala, Mateusz Rusin, Jan Englert i Małgorzata Zajączkowska. „To musi być miłość” to wielopokoleniowa opowieść o miłości opowiedziana z perspektywy kobiet.

„Przedstawiamy bohaterów, którzy mają głębię, ale nie są idealni. Właśnie to odróżnia nas od herosów. Tym, co nas z nimi łączy, jest to, że podobnie jak oni, potrafimy walczyć o to, co w życiu ważne. Wierzę, że nasz film uzmysłowi widzom, że należy dbać o relacje z najbliższymi. Czasami wystarczy dać sobie szansę na chwilę ciszy i wsłuchanie się w siebie nawzajem.” – tak o filmie mówi Rafał Królikowski, który wcielił się w jedną z głównych ról.

Akcja filmu rozgrywa się w magicznym czasie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. Miłosne zawirowania sprowadzają trzy siostry do nastrojowego Sopotu, gdzie w ramach rodzinnych obrad muszą zdecydować, co dalej z ich życiem romantycznym. Choć pobyt rozpoczynają na kanapie, w stylu Bridget Jones, muszą szybko ustalić plan działania, bo ich faceci właśnie przyjechali do miasta błagać o drugą szansę. Jednak, aby odzyskać zaufanie sióstr, będą musieli odpokutować swoje grzeszki i ponownie zdobyć ich serca. Czy im się to uda?

Za produkcję odpowiada Akson Studio oraz koproducenci: Telewizja Polsat, Cyfrowy Polsat i Polkomtel.
Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej a do kin wprowadza go Dystrybucja Mówi Serwis.