„Zadra”. W drodze na szczyt oglądaj się na siebie!

zadra
Zadra Margaret, Gierszał i Wieczorek w zwiastunie filmu

Już 10 marca do kin w całej Polsce wejdzie długo wyczekiwany film „Zadra”. To opowieść o utalentowanej dziewczynie, która realizując swoje marzenia, walczy o sukces w męskim świecie rapu. W drodze na szczyt jednak traci z oczu to, co najważniejsze – siebie i najbliższych. Będzie musiała na nowo zbudować swój świat, który stworzy już na własnych zasadach. W tytułowej roli magnetyczna Magdalena Wieczorek, brawurowo rapująca teksty Michała „Żyto” Żytniaka do utworów stworzonych przez producenta 1988 (laureat tegorocznych Paszportów Polityki – Przemysław Jankowiak). Za reżyserię odpowiada Grzegorz Mołda.

W obsadzie znaleźli się m.in. Jakub Gierszał, Magdalena Różczka, Ignacy Liss, a także – debiutująca na wielkim ekranie Margaret. Aktorzy, na potrzeby tej produkcji, przeszli spektakularne metamorfozy, a także… stworzyli niesamowite wokalne duety. W sieci od dziś dostępny jest zwiastun „Zadry”, a także plakat promujący film.

„Zadra” to pierwszy polski film o raperce. Sandra „Zadra” Kwiecik, to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie. Choć wydaje się zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym może porwać tłumy. Jednak w środowisku hiphopowym, zdominowanym przez facetów, ciężko o miejsce dla takich, jak ona. Czy zdoła przebić się i zdobyć „szacunek ulicy”? Czy w swoim nowym wcieleniu znajdzie miejsce na przyjaźń, miłość i akceptację?

W tytułową Zadrę wcieliła się Magdalena Wieczorek – jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, nominowana za tę rolę do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Gwiazdę rapu, Motyla, zagrał Jakub Gierszał, dla którego to pierwsza rola w filmie muzycznym. Oboje na potrzeby produkcji przeszli niezwykłe metamorfozy i na ekranie momentami są nie do rozpoznania. Hipnotyzują nie tylko swoim wizerunkiem, grą, ale także głosem. W „Zadrze” usłyszymy ich autentyczne wykonania rapowych numerów.

Za reżyserię odpowiada utalentowany, 29-letni Grzegorz Mołda, nominowany do tegorocznych nagród Empiku. Twórca ma na już na koncie doceniony przez krytyków film fabularny „Matecznik” z 2022 roku.

Muzykę do filmu stworzył nagrodzony ostatnio Paszportem Polityki producent 1988, czyli Przemysław Jankowiak – współtwórca kultowego duetu Syny, który niedawno partnerował Monice Brodce przy jej minialbumie „Sadza”. Jankowiak związany jest z wytwórnią Def Jam Recordings Poland. Teksty do wykonywanych przez aktorów w „Zadrze” numerów napisał Michał „Żyto” Żytniak – artysta, który nagrywał dla wytwórni Asfalt Records oraz Prosto.

„Zadrę” w reżyserii Grzegorza Mołdy wyprodukowało TFP na zlecenie Telewizji Polsat, Cyfrowego Polsatu oraz Polkomtela. Za wprowadzenie produkcji do kin odpowiada Dystrybucja Mówi Serwis.

Film trafi do kin w całej Polsce 10 marca 2023 r.

dowiedz się więcej