"Zadra". Jej będzie ta rap gra!

zadra
Ostatni klaps na planie filmu Zadra

Do sieci trafił pierwszy plakat stworzony na potrzeby promocji filmu „Zadra” z debiutującą w głównej roli Magdaleną Wieczorek. Film o dziewczynie, która chce wybić się w hip-hopowym świecie zdominowanym przez mężczyzn, po raz pierwszy będzie mogła obejrzeć publiczność Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni we wrześniu. Z kolei do kin w całej Polsce produkcja trafi 6 stycznia.

„Zadra” nawiązuje do nurtu zapoczątkowanego przez filmy „Jesteś Bogiem” i „Proceder”, ale przedstawia zupełnie nowy rodzaj bohaterki w polskim kinie. Sandra (Magda Wieczorek) to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie, gdzie próbuje przebić się jako Zadra. Choć wydaje się być zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, którą może porwać tłumy. Jednak w środowisku pełnym testosteronu ciężko o miejsce dla takich, jak ona.

Sandra stara się o szacunek i spełnienie w świecie rapu zdominowanym przez mężczyzn. Walczy nie tylko o wymarzony świat, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. Czas na pierwszy polski film, w którym zobaczymy rap w wydaniu kobiety – mówi reżyser Grzegorz Mołda.

W pozostałych rolach występują m. in. Jakub Gierszał, Ignacy Liss, Magdalena Różczka i Margaret, która stawia swoje pierwsze kroki w świecie filmu. Za muzykę odpowiada producent 1988, współtwórca duetu Syny. Teksty „Zadry” napisał Michał „Żyto” Żytniak, artysta, który nagrywał dla legendarnych wytwórni Asfalt Records oraz Prosto.

„Zadrę” stworzył dom produkcyjny TFP na zlecenie Telewizji Polsat, Cyfrowego Polsatu oraz Polkomtela. Za dystrybucję w kinach odpowiada Dystrybucja Mówi Serwis.

Film trafi do kin 6 stycznia 2023 roku.

dowiedz się więcej